To nie był udany weekend dla seniorskich drużyn UKS Piast Poprawa. Ostrzeszowianie przegrali zarówno w rozgrywkach pierwszej ligi, jak i w barażach o drugą ligę.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W sobotę (20 kwietnia) UKS Piast musiał pogodzić się z porażką 6:4 we Frysztaku. Był to mecz rozgrywany w ramach 17. kolejki 1. ligi tenisa stołowego. – Mamy spore problemy kadrowe, bo wiemy, że Kamil Nalepa nie zagra z nami do końca sezonu, a na ten mecz wypadł nam też Michał Krzyżanowski, ze względu na odnawiającą się kontuzję ramienia. Liczymy na to, że będzie on mógł zagrać w meczu z Lublinem – mówi prezes UKS Piast, Jarosław Krzywaźnia. – Niewiele zabrakło, żeby mecz we Frysztaku zakończył się remisem. Zagrał z nami Wojciech Iwasyszyn, który na co dzień reprezentuje barwy naszego trzecioligowego zespołu i pokazał on kawał dobrego tenisa.

Pomimo dwóch z rzędu porażek ostrzeszowianie nadal mają dużą szansę na grę w barażach o Lotto Superligę. Wystarczy, że ostatnie spotkanie z ATS Akanzą Lublin zakończy się chociażby remisem. Ten niezwykle ważny pojedynek zaplanowano na 4 maja o godzinie 16.00. Co ważne, UKS wystąpi w roli gospodarza. – Na pewno będziemy chcieli walczyć o komplet punktów, żeby drugi raz z rzędu zagrać w barażach. Byłaby to kapitalna sprawa, bo jest to nasz drugi sezon w rozgrywkach pierwszej ligi i drugi raz gralibyśmy w barażach. Chyba nie ma takiego zespołu w Polsce, który mógłby się pochwalić takim osiągnięciem – zauważa prezes klubu.

Porażką 5:9 zakończył się natomiast niedzielny, barażowy mecz drugiej drużyny UKS-u z MUKS KoTT Przeźmierowo. Rewanż odbędzie się już 28 kwietnia. – To był najdłuższy mecz w tym sezonie. Graliśmy 3,5 godziny i naprawdę było blisko do remisu (…). Wiele pięciosetówek i wiele dobrego poziomu sportowego – podsumował J. Krzywaźnia, który przed meczem niejednokrotnie podkreślał, że to goście są zdecydowanymi faworytami dwumeczu o wejście do drugiej ligi. – W zespole gości występował były Mistrz Wielkopolski Seniorów Bartosz Polus, więc ta poprzeczka była podniesiona wysoko.

UKS w Przeźmierowie zagra o godzinie 14.00. AG

fot. UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M