W poniedziałek, 24 lipca około godz. 22.30 do Komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru zboża w Siedlikowie.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały pożar zboża na pniu o znacznej powierzchni. Lokalni rolnicy oborywali palący się teren w celu odcięcia pożaru. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się zboże – relacjonuje st. str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie. – Po dojeździe kolejnych jednostek do działań włączono następne linie gaśnicze. Podjęty zamiar taktyczny przyczynił się do opanowania, a następnie ugaszenia pożaru. Pogorzelisko przelano dużą ilością wody w celu wykluczenia zarzewi ognia. Spaleniu uległy 3 hektary zboża na pniu, a straty oszacowano na 18 000 złotych.

W działaniach brały udział dwa zastępy z  Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz zastępy z Ochotniczych Staży Pożarnych w Siedlikowie, Ostrzeszowie, Bukownicy, Grabowie nad Prosną, Mikstatu oraz Kaliszkowic Kaliskich. RED

fot. OSP Siedlików

Ogłoszenia
J3M