Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich. Dofinansowania otrzymają gminy: Czajków, Doruchów i Kraszewice. Na co zostaną wydane pieniądze?

Ogłoszenia
Instal Grunt

 

GMINA DORUCHÓW

Przebudowa dróg gminnych i wewnętrznych w popegeerowskiej miejscowości Torzeniec, budowa przystanków autobusowych wraz z wiatami dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz oświetlenia wewnątrz miejscowości.

Koszt inwestycji: 3 mln 121 tys. zł

Wysokość dofinansowania: 800 tys. zł

 

GMINA CZAJKÓW – 600 tys. zł

Budowa drogi na ul. Leśnej w Czajkowie – w ramach planowanej inwestycji zostanie wykonana droga o nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 m i długości 510 mb wraz z odwodnieniem, kanałem technologicznym, chodnik z kostki beton-brukowej jednostronny o długości 510 mb, oznakowanie pionowe oraz zainstalowane zostanie oświetlenie wzdłuż drogi.

Koszt inwestycji: 1 mln zł

Wysokość dofinansowania: 600 tys. zł

 

GMINA KRASZEWICE – 200 tys. zł

Budowa drogi gminnej o długości 600 m w miejscowości Jelenie. W ramach planowanej inwestycji zostaną wykonane: roboty drogowe, prace związanie z wykonaniem oświetlenia przy drodze z zastosowaniem lamp energooszczędnych typu led.

Koszt inwestycji: 350 tys. zł

Wysokość dofinansowania: 200 tys. zł

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M