Dobra informacja dla samorządowców z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Zgodnie z zapowiedzią europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej, otrzymają oni wsparcie w wysokości 4,7 mln zł w ramach tzw. Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Największą pulę pieniędzy przyznano gminie Kobyla Góra. – Dziś wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z TARCZY DLA SAMORZĄDÓW pozwolą na uzyskanie niezbędnych gwarancji dla realizacji zadań inwestycyjnych – nie ma wątpliwości Możdżanowska.
Samorządy będą mogły wykorzystać środki m.in. na remonty szkół i przedszkoli, a także inwestycje w wodociągi i kanalizację. – Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcia dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji – podkreśla europosłanka. – Samorządy (gminy, powiaty i miasta) mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln.

Ogłoszenia
J3M