Paulina i Mirosław Mieszałowie z Kuźnicy Bobrowskiej zostali laureatami konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Z wnioskiem o przyznanie tytułu wystąpił burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Gala finałowa 23. edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, odbyła się w niedzielę, 10 marca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 23. edycji udział wzięły 63 gospodarstwa z Wielkopolski, z których kapituła konkursowa po wizytacjach wytypowała 21 nominowanych i 10 laureatów konkursu. Laureaci otrzymali statuetkę Siewcy oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł. W ich gronie znaleźli się Paulina i Mirosław Mieszałowie z Kuźnicy Bobrowskiej, których gospodarstwo specjalizuje się w chowie i hodowli bydła mlecznego.

„Oscara Wielkopolskiego Rolnictwa” wręczyli: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z przewodniczącym kapituły konkursowej prof. Grzegorzem Skrzypczakiem.

Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu uczestniczyło blisko 1500 rolników z całej Wielkopolski. Ideą konkursu przez ponad dwie dekady jest zbieranie i promowanie wyjątkowych, prężnie rozwijających się gospodarstw, będących swoistą wizytówką rolnictwa regionu.

Każdej gali towarzyszy występ artystyczny – tym razem gwiazdą wydarzenia była Urszula. UMiG

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski