Ruszają prace na drodze gminnej w Kaliszkowicach Ołobockich  w pobliżu szkoły podstawowej. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Rekordowy dla samorządu, jeśli chodzi o inwestycje w infrastrukturę komunalną, rok 2023 powoli się finalizuje. Jeszcze w tym roku będzie wykonany remont niezbyt może długiego, ale za to istotnego dla bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie uczniów, odcinka drogi w Kaliszkowicach Ołobockich. Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana 18 października w gabinecie burmistrza Mikstatu, a wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek. Umowa opiewa na kwotę 341 138 zł, a firma ma 70 dni na wywiązanie się z kontraktu. Na tę inwestycję Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie pozyskał dofinansowanie od wojewody wielkopolskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 278 377 zł.

Większość prac w ramach zadania „Remont drogi gminnej w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie działka nr 443 od 0,596 km do 0,904 km” będzie wykonanych w październiku i listopadzie br., a mieszkańcy, zwłaszcza rodzice dowożący dzieci do pobliskiej szkoły oraz kierowcy samochodów ciężarowych, powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na prowadzone roboty drogowe. PK

Ogłoszenia
J3M