Ukazał się nowy ranking liceów ogólnokształcących i techników magazynu „Perspektywy”. W powiecie ostrzeszowskim srebrne tarcze otrzymały: I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół nr 1.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

W przypadku liceów brano pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Technika miały jeszcze jedno, dodatkowe kryterium, czyli wyniki z egzaminu zawodowego.

Jak w rankingu wypadły ostrzeszowskie szkoły? Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) otrzymało srebrny znak jakości, placówka w rankingu zajęła 15. miejsce w Wielkopolsce i 172. w kraju. Technikum nr 2 (ZS nr 2), które może pochwalić się brązowym znakiem jakości w województwie uplasowało się na 45 miejscu, zaś w ogólnym rankingu na 493 miejscu.

Mocny spadek w dół z 272 miejsca w kraju (2022 r.) na 479 miejsce (2023 r.) zanotowało I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie, w Wielkopolsce zajmuje 42 miejsce i posiada srebrną tarczę. RED

fot. sxc.hu

 

 

Ogłoszenia
Compre