Rada Miejska w Ostrzeszowie na swoim czwartkowym posiedzeniu podjęła uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. To inicjatywa radnych Prawa i Sprawiedliwości, mająca być forma „protestu przeciwko niesłusznym oskarżeniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej.”

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przypomnijmy, że oskarżenia te dotyczą zaniechań w zakresie ujawniania i sankcjonowania przypadków pedofilii w polskim kościele. Ostrzeszowscy radni PiS – Antoni Marchiński i Andrzej Manikowski – zdecydowanie się z nimi nie zgadzają, co znalazło odzwierciedlenie w przygotowanym przez nich projekcie uchwały.

W ostatnim czasie, a szczególnie w ostatnich dniach przetacza się przez Polskę zmasowana akcja poniżania, umniejszania, niesłusznego oskarżania i ośmieszania osoby świętego Jana Pawła II, wiernego syna kościoła, wielkiego Polaka– cytował pierwszy z wymienionych. –Dlatego w tym czasie trzeba bardzo mocno podkreślić, jaką rolę odegrał Jan Paweł II w historii kościoła, świata, Europy, a przede wszystkim Polski.”

W załączonym do uchwały stanowisku mowa jest o bezprecedensowym ataku na osobę św. Jana Pawła II – W naszej ocenie atak ten ma na celu dyskredytowania całej nauki, jaką głosił on w trakcie swojego pontyfikatu i zachwiać systemem wartości, jakiego przez lata strzegł i o którym przez lata nauczał Papież Polak.”

Zdaniem autorów projektu, działania te mają na celu „zapomnienie o wkładzie Papieża Polaka w upadek komunizmu w Europie środkowo-wschodniej oraz integracji Polski z Unią Europejską” – „Odbieramy to także jako świadomą operację, mającą na celu wprowadzenie jak największych podziałów wśród Polaków i osłabienie Polski. Dlatego my, radni Rady Miejskiej w Ostrzeszowie, stajemy po stronie prawdy, a nie komunistycznego oszustwa i potępiamy nagonkę dyskredytującą naszego wielkiego rodaka. Święty Janie Pawle II, dziękujemy za twój pontyfikat.”

Co prawda nikt nie zabrał głosu w dyskusji nad przedłożonym projektem, ale wyniki głosowania wskazują na to, że znaczna część radnych miała wątpliwości. 11 (Beata Calińska, Danuta Gagatek, Aleksander Józefiak, Marcin Kokot, Marcin Łuczak, Andrzej Manikowski, Antoni Marchiński, Roman Raczyński, Zbigniew Tomczyk, Sławomir Widerski, Mariusz Witek) opowiedziało się za, ale aż ośmiu (Marcin Gagatek, Kamila Maj, Katarzyna Puchała, Krystyna Rajska, Jacek Skórski, Edward Skrzypek, Janusz Suwiczak, Wiesława Wysota) wstrzymało się od głosu, a jeden – Michał Wrzesiński – zagłosował przeciw. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M