Skrają nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który mając blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu i pojechał nim do sklepu na zakupy.

Ogłoszenia
Instal Grunt

15 stycznia o godzinie 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał informację o kierującym, który prawdopodobnie znajdując się w stanie nietrzeźwości przyjechał samochodem na parking marketu Dino w Rojowie. – Okazało się, że mężczyzna zaparkował pojazd na terenie zielonym, skąd nie potrafił wyjechać, ponieważ jego auto „zakopało się” – relacjonuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego we wskazanym miejscu ujawnili pojazd marki Mercedes. Zgodnie ze wskazaniem świadków kierowca miał zrobić zakupy w sklepie, a następnie oddalił się pozostawiając tam pojazd.

Mężczyzna nie uciekł jednak daleko. Chwilę później zatrzymali go interweniujący policjanci. Okazało się, że był kompletnie pijany. Wydmuchał blisko 2,8 promila alkoholu. Sprawca został umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora oraz pobrano od niego krew do badań.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi ostrzeszowska komenda policji. RED

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M