Przemysław Potyrała – pełniący przez wiele lat służbę jako dzielnicowy w ostrzeszowskiej Komendzie Powiatowej Policji również na emeryturze kultywuje zasadę niesienia pomocy innym. Jako ozdrowieniec oddaje osocze, aby pomóc chorym na COVID-19 w walce z wirusem. Przemysław Potyrała, emerytowany policjant w stopniu asp. sztabowego, który przez wiele lat pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie jako dzielnicowy, jest osobą, która zakażenie wirusem SARS-CoV-2 ma już za sobą.
– Warto wspomnieć, że Przemek jest również honorowym krwiodawcą, który wielokrotnie uczestniczył w organizowanych przez tutejszą komendę akcjach oddawania krwi, tak bardzo potrzebnej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. – podkreśla oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie Magdalena Hańdziuk. – Dlatego też po przebyciu zakażenia bez wahania zgłosił się do Oddziału Terenowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie, aby oddać osocze, które zawiera przeciwciała wspomagające leczenie chorych na COVID. W rozmowie z pracownikami ostrzeszowskiego oddziału krwiodawstwa uzyskano informację, że jest on również drugą osobą w powiecie ostrzeszowskim posiadającą w osoczu tak duże ilości przeciwciał, które po przetoczeniu mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta.
W ostatnim czasie media pełne są kierowanych do ozdrowieńców apeli o oddawanie osocza. Jego ilości wciąż bowiem są zbyt małe w zestawieniu z potrzebami.
– Zatem bądźmy solidarni w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują! A naszemu emerytowi życzymy zdrowia, które umożliwi realizację życiowych zamierzeń. – dodaje M. Hańdziuk, a my oczywiście przyłączamy się do tych słów.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M