Blisko 40 strażaków walczyło we wtorkowy wieczór z pożarem stodoły na ul. Kaliskiej w Kraszewicach. W trakcie akcji ratunkowej ucierpiał jeden z policjantów.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Ogień pojawił się kilkanaście minut po godzinie 20. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli grabowscy policjanci, którzy patrolowali ulice Kraszewic. – Zauważyli kłębu dymu, podjechali na miejsce i wtedy zauważyli, że pali się stodoła – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Natychmiast zaczęli ratować dobytek (zwierzęta, maszyny) i nawoływać właścicieli, którzy byli w domu. Nie wiedzieli, o tym co się dzieje.

W wyniku podjętej przez policjantów akcji jeden z nich – 30-letni sierż. sztab. Piotr Pawłowski – doznał obrażeń ciała w postaci oparzenia obu dłoni, stanowiące 2-3 procent poparzenia pierwszego stopnia, oparzeń karku i uszkodzenia stawu skokowego. – W chwili obecnej jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – zapewnia policjantka.

Z pomocą przyszli strażacy, którzy udzieli mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

Po dojeździe naszych zastępów okazało się, że pożarem objęty jest cały obiekt ok. 250m2. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu nasze działania polegały na obronie sąsiadujących budynków, które były zagrożone – relacjonuje mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – W pierwszej fazie rozprzestrzeniania się pożaru siły i środki były niewystarczające, dlatego na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej, które skupiły się na gaszeniu palącego się obiektu stodoły.

Akcja gaśnicza trwała blisko 2 godziny. Spaleniu uległ dach i konstrukcja budynku, maszyny rolnicze: kombajn zbożowy „Bizon”, przyczepa samozbierająca, prasa do słomy, przyczepa rolnicza oraz słoma składowana w stodole. Straty, jakie powstały w wyniku tego zdarzenia, oszacowano na 200 tysięcy złotych. Przyczynę powstania ognia ustala policja. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej w sile 36 strażaków.

fot. KP PSP

Ogłoszenia
J3M