Najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Brzozowej w Palatach. Ogień pojawił się w miniony wtorek około godz. 15.50.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się jedno z pomieszczeń na piętrze budynku oraz panuje tam duże zadymienie – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Po przeprowadzonym rozpoznaniu, ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zlokalizowali pomieszczenie objęte pożarem i podali jeden prąd gaśniczy wody na palące się materiały, co przyczyniło się do jego ugaszenia, a następnie przy pomocy wentylatora osiowego oddymiono klatkę schodową oraz piętro.

W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników zaczął uskarżać się na ból kończyn górnych po kontakcie z elementami, które ratował przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych. – Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, jednak obrażenia nie były na tyle poważne i domownik odmówił wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego – przekazał Gatkowski.
Podczas pożaru spaleniu uległo sprzęt RTV, ocieplenie poddasza, tynk na ścianach w pokoju i korytarzu, a także instalacja elektryczna.
Straty oszacowano na 35 tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną powstania ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej w sile 15 strażaków. RED

Ogłoszenia