Na 70 tysięcy złotych oszacowano wstępnie wartość strat powstałych w wyniku pożaru, do którego w środowe popołudnie (21 czerwca) doszło w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie (gm. Mikstat). W ogniu stanęło tam poddasze domu jednorodzinnego.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

O szczegółach akcji gaśniczej, st. strażak Noemi Biel, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. 
– Na miejscu zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar poddasza budynku mieszkalnego. Pod wpływem wysokiej temperatury połowa konstrukcji dachu uległa zniszczeniu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeprowadzono rozpoznanie. Strażacy podali łącznie trzy prądy wody na pożar, jak i przy pomocy podnośnika podali prąd piany sprężonej, co przyczyniło się do opanowania pożaru. Następnie przystąpili do rozbiórki konstrukcji dachu, dogaszając zarzewie ognia. 
Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, a także druhowie z jednostek OSP w Kaliszkowicach Kaliskich i Mikstacie. ŁŚ

fot. KP PSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M