Połącz się z nami
PROSMED2

Aktualności

Powiatowa Komisja Lekarska zakończyła pracę – 267 poborowych zdolnych do służby

Opublikowano

w dniu

305 orzeczeń wydała Powiatowa Komisja Lekarska w Ostrzeszowie podczas kwalifikacji wojskowej 2025. 267 poborowych uzyskało kategorię A, 5 – kategorię B, 22 – kategorię D i 11 – kategorię E.

Podczas dwunastu dni trwania kwalifikacji wojskowej komisja lekarska pracowała w sali konferencyjnej starostwa powiatowego a sala sesyjna pełni funkcje świetlicy dla poborowych.
Powiatową komisją kierował lek. med. Witold Cichoń, oprócz niego w komisji pracowali: Dagmara Krajewska (psycholog), Bogumiła Błaszczyk (pielęgniarka) i Paweł Gruchała (sekretarz). Ze strony służb mundurowych nad kwalifikacją czuwał mjr Włodzimierz Seliga z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu. Dodatkowo przy kwalifikacji wojskowej pracowały 4 osoby zatrudnione do wykonywania czynności związanych z zakładaniem i aktualizacją ewidencji wojskowej i wydawania zaświadczeń o stawieniu się do kwalifikacji, o uregulowanym stosunku do służby wojskowej oraz o orzeczonej zdolności do służby.
Kwalifikacja rozpoczęła się 31 marca, zakończyła 15 kwietnia. Podsumowanie kwalifikacji odbyło się w obecności starosty ostrzeszowskiego Dariusza Świtonia i wicestarosty Lecha Janickiego. www.powiatostrzeszowski.pl

Reklama
J3M
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =

Popularne tematy