33-latek z gminy Doruchów to pierwszy mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, ukarany na mocy nowych przepisów konfiskatą samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania doszło 20 marca około 17.00 w miejscowości Godziętowy. Policjanci udali się tam po otrzymaniu zgłoszenia.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Po przyjeździe na wskazane miejsce policjanci poddali kontroli trzeźwości 33-letniego mieszkańca gm. Doruchów, który chwilę wcześniej kierował pojazdem marki peugeot – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 1,59 mg/l (ponad 3 promile, przyp. red.) alkoholu w wydychanym powietrzu, co skutkowało procesowym zabezpieczeniem pojazdu na parkingu strzeżonym. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.
Od kierującego pobrano krew do badań, a on sam został doprowadzony do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej jednostki i oddany do dyspozycji prokuratora. RED

Ogłoszenia