Organizacja i funkcjonowanie punktów szczepień powszechnych (masowych) było tematem wideokonferencji, która odbyła się 13 kwietnia z udziałem Wojewody Wielkopolskiego.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W konferencji wziął udział Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki wraz z dyrektorem ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Jarosławem Iwaszkiewiczem oraz koordynatorką szczepień Ireną Jurgą (OCZ) i pełnomocnikiem starosty ds. szczepień Aleksandrą Muchą ze Starosta Powiatowego.
Prowadząca konferencję – dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz, zaprezentowała listę punktów szczepień powszechnych w poszczególnych powiatach i miastach na prawach powiatu. Oba zaproponowane przez powiat ostrzeszowski punkty – w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia oraz w Grabowie nad Prosną – zostały zaakceptowane przez NFZ. W obu punktach – i w OCZ, i w hali sportowej w Grabowie nad Prosną – działalność leczniczą poprowadzi Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia. Według szacunków NFZ, dzienna liczba szczepień (przy założeniu, że wszyscy pełnoletni mieszkańcy wyrażą wolę zaszczepienia się) wynosi 250 w każdym punkcie, a liczba szczepień w tygodniu – 1250. – Jesteśmy przygotowani, pozostajemy w pogotowiu, czekamy tylko na informację, kiedy będą szczepionki i możemy ruszać – podkreśla koordynatorka szczepień z ramienia Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Irena Jurga. Starosta Ostrzeszowski zgłosił gotowość powiatu do rozpoczęcia szczepień powszechnych i zadeklarował chęć OCZ bycia punktem pilotażowym. www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M