W sobotę (15 maja) około 22:30 na stacji paliw w Grabowie nad Prosną funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. zauważyła wychodzącego z budynku chwiejnym krokiem mężczyznę, który wsiadł do pojazdu marki renault i odjechał w kierunku miejscowości Palaty.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Mimo, że policjantka nie była wówczas na służbie postanowiła działać i ruszyła za samochodem kierowanym przez mężczyznę.

Pojechała za nim dzwoniąc międzyczasie na numer alarmowy, aby zgłosić interwencję. – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie Magdalena Hańdziuk. – Tor jazdy pojazdu również wskazywał na to, że kierujący prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymał się przy jednej z posesji w miejscowości Palaty, a z jego wnętrza wysiadł mężczyzna, który został ujęty przez funkcjonariuszkę do momentu przyjazdu policji. Od 59-latka czuć było silną woń alkoholu i miał bełkotliwą mowę. Po przekazaniu kierującego policjantom z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy zostały wobec niego wykonane niezbędne czynności w postaci trzykrotnego pobrania krwi.

Za popełnione przestępstwo mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną odpowie przed sądem.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski