Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Kaliszu zabezpieczyli tytoń, papierosy oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani mężczyźni to 64 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego i 39 – letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

 Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Po raz kolejny na trop nieuczciwego procederu wpadli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze w kilku miejscach na terenie Wielkopolski zabezpieczyli papierosy, tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej – przekazała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Policji w Kaliszu.Łącznie, podczas przeszukań zabezpieczono blisko 109 tysięcy sztuk papierosów, 2 kilogramy tytoniu oraz 204 litry nielegalnego alkoholu. Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty ponad 120 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli również u jednego z mężczyzn narkotyki. W związku ze sprawą mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. RED

fot. KMP w Kaliszu

 

 

Ogłoszenia