O wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec Kraszewic, któremu w trakcie ataku epilepsji z pomocą pospieszyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjant z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną. Wszystko rozegrało się we wtorek 15 czerwca w rejonie grabowskiego komisariatu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

 Około godz. 10:20 do komisariatu przybiegł świadek informując o leżącym na trawniku nieprzytomnym mężczyźnie. – Przebywający na terenie grabowskiego komisariatu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy: asp. Gracjan Szyszka i sierż. Michał Bielski wraz z mł. asp. Bartłomiejem Karolakiem natychmiast pobiegli we wskazane miejsce, w którym zastali nieprzytomnego, leżącego na ziemi mężczyznę w stanie ataku epilepsji, który dławił się śliną. Z mężczyzną nie było kontaktu – przekazała mł. asp. Magdalena Hańdziuk.  – Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili mężczyźnie pomocy w postaci udrożnienia dróg oddechowych oraz podłożenia rąk pod głowę w celu zminimalizowania obrażeń ciała, a następnie zastosowali pozycję boczną ustaloną do czasu ustania napadu. W międzyczasie obecny na miejscu sierż. Radosław Śniadecki wezwał pomoc medyczną.

Poszkodowany to 29-letni mieszkaniec Kraszewic, który został przekazany przez funkcjonariuszy przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. RED

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski