69-letnia mieszkanka gm. Mikstat straciła blisko 30 tys. zł. po tym, jak została oszukana przez osobę podającą się za lekarza pracującego dla ONZ. Kobieta kilka razy przelała pieniądze na konto wskazane przez oszusta, który miał jej rzekomo przekazać 1 kg złota.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zwraca się do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do osób kontaktujących się z nami za pośrednictwem rozmów telefonicznych bądź wiadomości za pomocą komunikatorów. – Apelujemy do państwa w związku z incydentem, do którego doszło w okresie od 20 października do 12 listopada br. na terenie gm. Mikstat – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – We wskazanym wyżej okresie nieustalony dotąd sprawca, podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, pełniący funkcję lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych stacjonujący na terenie Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku Santander, ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła.

Sprawą zajęła się policja, szanse na odnalezienie oszusta są jednak nikłe. – Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać – apeluje policjantka. RED

Ogłoszenia
J3M