Dwóch policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, odebrało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie insp. Andrzeja Harasia wyróżnienie w formie pochwały za wzorowe wykonywanie obowiązków.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zasłużyli sobie na to postawą, jaką się wykazali po tragicznym wydarzeniu, do którego doszło 12 kwietnia tego roku, o czym Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

12 kwietnia około 11:30 st. post. Bartosz Kołodziej oraz st. post Gracjan Graetz podejmowali czynności służbowe w związku ze zgonem mężczyzny w rejonie stawu przy ul. Księżycowej w Ostrzeszowie. Funkcjonariusze przekazując kobiecie informację o śmierci jej męża zrobili to w sposób empatyczny, wyrażając jednocześnie współczucie i zrozumienie. Jak wynika z relacji kobiety policjanci zajęli się nią jak członkiem własnej rodziny udzielając wsparcia i potrzebnej pomocy bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jak i podczas załatwiania formalności w związku ze zgonem.

W skierowanej do Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie wiadomości kobieta wyraziła uznanie dla postawy ostrzeszowskich policjantów oraz ich zaangażowania w zaistniałą sytuację.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia