II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną odbędzie się w najbliższą niedzielę (1 sierpnia) o godzinie 10.00 na grabowskim stadionie miejskim. Imprezę organizuje grupa dobroczynna „Anieli w bieli” we współpracy z Pelikanem Grabów, a całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację 2-letniego Adasia Guzendy z Niedźwiedzia.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Chłopiec cierpi na artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów. Urodził się przerostem w stawach łokciowych, przykurczem nadgarstków, zwichniętymi biodrami, przykurczem mięśni nóg oraz stopami końsko-szpotawymi.
Działań dla Adasia było na „Anieli w bieli” już bardzo dużo – podkreśla, kierująca działaniami grupy Katarzyna Bednarz. – W naszym powiecie zebraliśmy już około 70 tysięcy złotych. Chcemy uzbierać 100 tysięcy złotych i przekazać tę kwotę Adasiowi. W poniedziałek Adaś jedzie na konsultacje do Austrii i być może od tego momentu rozpocznie się działanie w kierunku tego, aby Adaś w przyszłości mógł sprawni8e funkcjonować.
Organizatorzy liczą na to, że oczekiwana kwota zostanie osiągnięta właśnie podczas niedzielnego turnieju. Na jego uczestników czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji.
Będzie pokaz grupy Street Workout Kępno, trening z Dawidem Sobierajem, najlepszym trenerem powiatu ostrzeszowskiego roku 2020, sesja z aniołami, tradycyjna już na naszych imprezach oraz przejazd aniołów na motorach, grupy motocyklistów z powiatu ostrzeszowskiego i nie tylko – wylicza K. Bednarz. – Będziemy też mieli zaszczyt gościć Łukasza Derbicha. Jest to zawodnik ekstraklasy, który przyjedzie na turniej specjalnie po to by wesprzeć Adasia swoją obecnością i przekaże na licytację swoją koszulkę.
Co bardzo istotne, pojawi się również sam główny bohater wydarzenia, czyli Adaś Guzenda.
Będzie na rozpoczęciu z rodzicami i swoimi trzema braćmi. Jeśli będzie taka możliwość zostanie do końca, więc będzie można się z nim zapoznać, przekazać życzenia od serca lub ewentualnie drobne gadżety czy upominki.
Swój poważny wkład w kwestę na rzecz Adasia mają wszystkie startujące w turnieju drużyny. Jest ich dziesięć. Przeważają ekipy z powiatu ostrzeszowskiego, ale do rywalizacji stanie także m.in. reprezentacja policjantów z Poznania. Dodajmy, że datki składać można i do puszek podczas imprezy, i na specjalne subkonto. Zapraszamy do udziału w turnieju i śledzenia profilu „Anieli w bieli” na Facebook’u. ŁŚ

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski