Ogłoszenia
Instal Grunt

W najbliższy czwartek, 28 kwietnia, na „Zielonym parkingu” przy OSP Grabów nad Prosną odbędzie się piknik bezpieczeństwa, organizowany przez firmę Profi S.A. w ramach Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii gminy, które ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracowników. Na piknik Profi zaprasza wszystkich mieszkańców gminy, uczniów pobliskich szkół oraz przedstawicieli innych firm z regionu.

W programie imprezy, która rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godz. 14:00 zaplanowano szereg pokazów. Szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i zasad ewakuacji, które przeprowadzą strażacy z  OSP Grabów nad Prosną. Będzie też okazja do zobaczenia z bliska wozów strażackich i innego wyposażenia straży pożarnej, co z pewnością ucieszy nie tylko najmłodszych widzów. Ponadto odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dobierania środków ochrony indywidualnej i szkolenie z obsługi wózka widłowego. Dla uczestników pikniku firma Profi przygotowała konkursy z  nagrodami.

Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy obchodzony jest w Polsce od 2003 roku. To święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność prowadzenia stałych i kompleksowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa zatrudnionych oraz zachowanie pamięci o ofiarach wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Jednym z partnerów tegorocznych obchodów zostało Miasto i Gmina Grabów nad Prosną. Wydarzeniu patronuje także Państwowa Inspekcja Pracy.

materiały prasowe

Ogłoszenia
J3M