Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Wielkopolsce. W sobotę (18 lutego) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie rozegrany zostanie Halowy Turniej Sportowo Pożarniczy, w którym oprócz drużyn z naszego regionu wystartują przedstawiciele Śląska i ziemi łódzkiej.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Pomysł, aby w taki właśnie sposób wykorzystać okres zimowy, zaświtał w głowach druhów z OSP Myje.

Już od sześciu lat takie zawody odbywają się w województwie małopolskim, dokładnie w miejscowości Przytkowice wyjaśnia Marcin Ambroziak. – Zauważyliśmy, że od dwóch lat systematycznie odbywają się też w województwie opolskim oraz mazowieckim. Jest u nas pewnego rodzaju nisza i chcieliśmy ją zapełnić, ze względu na to, że miesiące styczeń oraz luty są takimi pustymi miesiącami, podczas gdy można z młodzieżą pracować, przygotowując ją do zawodów, które odbywać się będą już na otwartej przestrzeni.

Turniej przeznaczony jest dla dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych i zawodników od 8 do 16 roku życia. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach chłopców i dziewcząt. Przewidziano kwalifikację indywidualną i drużynową. Sponsorami imprezy są m.in. starosta ostrzeszowski Lech Janicki i burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak. Czym zawody halowe różnią się od rozgrywanych na otwartej przestrzeni?

Na otwartej przestrzeni zawody odbywają się w dwóch konkurencjach. To bieg sztafetowy oraz bieg bojowy – przypomina M. Ambroziak. – Natomiast w naszych zawodach, które odbędą się na hali, jest to jedna konkurencja, bieg wahadłowy. Odbywa się on na takim sprzęcie, który jest wykorzystywany do zawodów na otwartej przestrzeni, z tym, że jest inne rozłożenie przeszkód, stąd też atrakcyjność zawodów jest podniesiona.

Organizatorzy nie kryją zadowolenia z odzewu, z jakim spotkała się ich inicjatywa. Lista startowa jest już zamknięta. Znajdują się na niej łącznie 33 drużyny składające się z prawie 200 zawodników. Powiat ostrzeszowski reprezentować będą: OSP Myje, OSP Zajączki, OSP Kobyla Góra, OSP Doruchów i OSP Grabów nad Prosną.

W tym roku będziemy to organizować pierwszy raz. Jeżeli impreza, kolokwialnie mówiąc, chwyci, będziemy to chcieli wykorzystać w przyszłych latach i móc ją powtarzać cyklicznie zapowiada druh Ambroziak.

Przypominamy, Halowy Turniej Sportowo Pożarniczy rozpocznie się 18 lutego o godzinie 10.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. ŁŚ

Ogłoszenia
Zielony Ogród