Zespół Pelikana Grabów na długo zapamięta dzień 11 listopada. To właśnie wtedy podopieczni Łukasza Wiącka pokonali na wyjeździe Zielonych Koźminek 2:4 w wielkim finale Okręgowego Pucharu Polski.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, ale wynik na pewno cieszy – nie ukrywał trener Pelikana, Łukasz Wiącek. – Prowadziliśmy 1:0, prowadziliśmy 3:1. Mimo to daliśmy się dość mocno w drugiej połowie zepchnąć na swoją połowę. Nie umieliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, wkradła się nerwowość. Na szczęście w końcówce strzeliliśmy czwartą bramkę (…). Z przebiegu całego meczu uważam, że wygraliśmy zasłużenie.

Bramki dla zwycięskiego zespołu strzelali: 2x Dawid Kuczyński, Wiktor Matysiak i Tomasz Mierzyński. W „Zielonych” na listę strzelców wpisali się Szymon Rembiszewski oraz Dawid Gawron. Cały mecz odbywał się w niesamowitej atmosferze przy pełnych trybunach. Duże gratulacje dla gospodarzy i wszystkich organizatorów, bo naprawdę mecz zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie (…). Po końcowym gwizdku oczywiście czuliśmy radość.Tak jak obiecywaliśmy, przywozimy ten puchar do Grabowa.

Dumy nie krył również sam prezes klubu, Paweł Walczak.Pokazaliśmy charakter i zaangażowanie, co zaprocentowało (…). Ogromnie się z tego cieszymy, bo jest to historyczny moment dla naszego zespołuwyznał.

Zawodnicy i działacze Pelikana oprócz okazałego pucharu i medali, otrzymali też voucher opiewający na kwotę 4 tysięcy złotych do wykorzystania na sprzęt sportowy. Zdobycie miana najlepszej drużyny w okręgu kaliskim to być może dopiero początek wielkiej przygody. Wiosną beniaminek piątej ligi rozpocznie rywalizację w pucharowych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. AG

fot. Pelikan Grabów

 

Ogłoszenia
J3M