To już pewne. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze otrzyma ministerialne wsparcie na renowację drewnianej konstrukcji oraz szalowanie dzwonnicy w Myślniewie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński rozstrzygnął I etap Programu „Ochrona zabytków”. Wsparcie finansowe na łączną kwotę prawie 106 mln zł otrzymały 444 projekty.

Przypomnijmy, że celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.

Jak poinformował Minister Jan Dziedziczak dla okręgu kalisko-leszczyńskiego kwota wyniosła ponad dwa miliony złotych! W naszym regionie prace konserwatorskie uda się wykonać w ramach dofinansowania na kwotę prawie miliona złotych dla następujących zadań:

– Kalisz, Katedra św. Mikołaja (XIII w.): prace konserwatorskie i restauratorskie elewacji Katedry – etap IX- kwota 370 000 zł.

– Kalisz, kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika (XIII w.): prace konserwatorskie odkrytych polichromii (malowidła ścienne przedstawiające św. Krzysztofa, witraże i kobietę w czerwonej sukni)- kwota 200 000 zł.

– Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze, w kwocie 38 000 zł

– Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach, dofinansowanie w kwocie 170 000 zł. RED

Ogłoszenia
Plus