Pierwszym seniorem z Mikstatu zaszczepionym przeciwko COVID-19 jest 93-letni Stefan Rosada. – Nic nie bolało – stwierdził pan Stefan po zabiegu. – Dziadek nie takie rzeczy przechodził i szczepień się nie boi – dodała jego wnuczka, która przywiozła pana Rosadę do mikstackiego ośrodka zdrowia.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Szczepienie grupy I, czyli przede wszystkim seniorów, w całym kraju rozpoczęły się w poniedziałek, 25 stycznia. Jako pierwsi na zabieg mogli się zapisywać i następnie zaszczepić najstarsi seniorzy, którzy ukończyli 80. rok życia. W Mikstacie szczepienia wykonywane są w ośrodku zdrowia przy ul. Mickiewicza 1 – w poniedziałki, wtorki i czwartki. W poniedziałki, kiedy kierownik ośrodka lek. med. Kazimierz Kulikowski zajmuje się szczepieniami dyżur lekarski pełni dodatkowo pani doktor Katarzyna Sójka, która w tym okresie postanowiła wesprzeć kadrowo mikstacką przychodnię.

Jako pierwszy w poniedziałek, o godz. 13.00 zaszczepiony został 93-letni Stefan Rosada z Mikstatu, który do ośrodka przyjechał z wnuczką. Przed szczepieniem trzeba było wypełnić specjalny kwestionariusz, na podstawie którego lekarz decyduje, czy pacjentowi można podać szczepionkę. W przypadku pana Stefana doktor Kazimierz Kulikowski, który przeprowadził wywiad lekarski i przebadał seniora z Mikstatu uznał, że pacjent może być zaszczepiony. Za 3 tygodnie pan Rosada powinien po raz drugi stawić się w punkcie szczepień, żeby otrzymać drugą dawkę szczepionki.

Przypomnijmy, że po zarejestrowaniu na szczepienie każdy pacjent otrzymuje wiadomość SMS potwierdzającą rejestrację, z wyznaczoną datą i godziną szczepienia. Dzień przed zabiegiem osoba zarejestrowana dostanie na numer telefonu, który trzeba było podać podczas rejestracji drugiego SMS-a przypominającego o wizycie w punkcie szczepień. PK

 

Ogłoszenia
J3M