Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kobylej Górze ustalili sprawcę, który przez otwarcie kapsuły z defibrylatorem AED postawił na równe nogi strażaków.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

12 marca br. nieustalona osoba dokonała otwarcia kapsuły, w której znajdował się defibrylator. – Po jego ściągnięciu nastąpiło automatyczne załączenie się syreny alarmowej OSP w miejscowości Kobyla Góra oraz powiadomienie służb ratunkowych. Po przyjeździe na miejsce, gdzie znajdowało się urządzenie druhowie nikogo nie zastali, nie było to również wezwanie do osoby potrzebującej pomocy – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – W toku podjętych czynności mundurowym udało się ustalić sprawcę wykroczenia polegającego na wywołaniu fałszywego alarmu, którym okazał się mieszkaniec Kobylej Góry. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni wcześniej w miejscowości Mąkoszyce. Grupka młodzieży postanowiła „pobawić się” umieszczonym na budynku sali OSP urządzeniem AED. Ich nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do uszkodzenia defibrylatora. RED

fot. OSP Kobyla Góra/FB

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski