Policja ostrzega mieszkańców powiatu przed kolejną formą prób oszustwa – tym razem „na przesyłkę kurierską”.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego zamieściła na portalu OLX ogłoszenie dotyczące sprzedaży gry. Po jakimś czasie odezwał się potencjalny klient, który zaproponował przesłanie gry za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD – relacjonuje przebieg wydarzeń mł. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – W rozmowie z kobietą ustalono, że mężczyzna posługiwał się danymi najprawdopodobniej obywatela Ukrainy (Aleksandr, pobyt: Krotoszyn ul. Zduńska) i mówił też ze wschodnim akcentem.

Sprzedająca zaakceptowała warunki sprzedaży. Zalogowała się na stronę DPD, żeby dokończyć transakcję. – Następnie kupujący za pośrednictwem aplikacji WhatsApp przesłał SMS-a o zatwierdzeniu złożonego wniosku wraz z linkiem, w który sprzedająca kliknęła. Wówczas nastąpiło przekierowanie do strony firmy kurierskiej DPD, gdzie należało podać kod SMS, który jednak nie doszedł – dodaje policjantka.

W międzyczasie kobieta otrzymała się komunikat o tym, że jakieś nowe urządzenie próbuje uzyskać dostęp do jej konta. Ostrzeszowianka domyśliła się, że może to być forma oszustwa i natychmiast zadzwoniła do banku i zablokowała dostęp do konta bankowego.

Mundurowi apelują o wzmożoną czujność podczas korzystania z portali ogłoszeniowych, podczas zakupów, jak i sprzedaży.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski