W Ostrzeszowie ruszyły właśnie zdjęcia do filmu kryminalnego zatytułowanego „Umorzenie”. Obok lokalnych aktorów-amatorów wystąpią w nim znane postacie polskiego kina, w tym Tomasz Oświeciński, kojarzony przede wszystkim z kasowych hitów Patryka Vegi. Autorem scenariusza i odtwórcą roli głównej jest ostrzeszowianin Jakub Zadka. Jak mówi, zawsze interesowała go tematyka kryminalna i fascynowała praca policjantów. Wymyślając fabułę starał się, by historia była prosta, co nie znaczy nudna i mało interesująca.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Mamy stawić czoła problemom mieszkańcom małych miast, czasem prozaicznym problemom – mówi J. Zadka. – Do tej pory nie możemy zobaczyć takich sytuacji w kinie. Są albo strzelaniny albo morderstwa, albo porwania. U nas tego się nie zobaczy. U nas będą sceny dotyczące prostych problemów mieszkańców małego miasta.

Główny bohater ma problemy z narkotykami, co poważnie komplikuje mu życie.

Policja zaniedbuje postępowania, nie prowadzi ich w należyty sposób, lekceważy sprawę zaginięcia chłopaka – ujawnia scenarzysta. – Przedstawiamy cały proces upadku w wyniki zażywania silnych substancji psychotropowych, od samego początku do samego końca. Główna postać z tego nie wychodzi. Tutaj happy endu nie będzie.

Reżyserią zajął się przyjaciel J. Zadki – Hubert Ampuła z Ostrowa Wielkopolskiego.

Film jest o tyle wyjątkowy, że łączy pracę profesjonalistów z amatorami, z tak zwanymi naturszczykami – stwierdził. Oprócz lokalnych albo osób, które pozytywnie przeszły casting i mają zdolności aktorskie wezmą udział profesjonaliści albo celebryci znani z pierwszych stron gazet, choćby Tomasz Oświeciński, główna postać filmów Patryka Vegi czy Robert Gonera.

Twórcy filmu nie kryją, że przekonanie gwiazd do udziału w ich filmie nie było zadaniem łatwym.

Wysyłamy scenariusz, aktor albo aktorka zapoznaje się z treścią i jeżeli uznaje, że jest to coś godnego uwagi to podejmują decyzję – dodaje J. Zadka. – Bardzo się cieszymy, że zaproszone przez nas gwiazdy wezmą udział w naszym filmie. Jest to dla nas bardzo budujące.

Premierę „Umorzenia” przewidziano wstępnie na późną jesień bieżącego roku. Po zakończeniu zdjęć około dwóch miesięcy trwać będzie proces postprodukcji. Producentem jest Ostrzeszowskie Centrum Kultury, co oczywiście gwarantuje projekcje w kinie „Piast”. Później obraz dostępny będzie także w Internecie.

Fot. Kamil Cichoń

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski