Sytuacja pandemiczna wszystkim daje się we znaki. Sektor służby zdrowia nieustannie toczy walkę na pierwszej linii z wirusem, od roku nie pozwalając sobie na chwile zwątpienia czy odpoczynku. Do tego grona zalicza się personel Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, który jednak dba nie tylko o to, by covidowi pacjenci byli pod dobrą opieką. Szpital przechodzi duże zmiany, dbając o to, by funkcjonujące w normalnym trybie oddziały dostarczały pacjentom usługi najwyższej jakości.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Sytuacja nie jest łatwa, ale nowe władze szpitala robią wszystko, co w ich mocy, by zachować ciągłość leczenia pacjentów, przy jednoczesnym działaniu w trybie podyktowanym pandemią oraz intensywnych zmianach. Transformacje są wprowadzane od jesieni i już dzisiaj są mocno odczuwalne przez pacjentów. Zmieniła się część szpitalnej kadry, zasilonej teraz nowymi specjalistami. Do nowości należy też sprzęt, który otwiera nowe możliwości diagnostyczne.

Walka z Covidem

Pandemia i konieczne decyzje spowodowały, że ostrzeszowski szpital od ubiegłego roku działa w trybie szpitala covidowego. Z końcem marca placówka uruchomiła dodatkowe łóżka, szykując się na kolejne fale zachorowań i konieczność przyjęcia większej ilości pacjentów.

W miniony piątek, 26. marca, zgodnie z wytycznymi Wojewody Wielkopolskiego, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia uruchomiło dodatkowych 27 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SarS-Cov-2 – mówi Dyrektor ds. Medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Jarosław Iwaszkiewicz – W sumie od piątku nasz szpital dysponuje 84 łóżkami, w tym 8 łóżkami na oddziale intensywnej terapii z kardiomonitorami oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Przy szpitalu działa także punkt szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

Ostanie zmiany mają na celu zabezpieczyć potrzeby ostrzeszowian w zakresie opieki covidowej i dać poczucie bezpieczeństwa.

Naszym celem jest to, by każdy chory otrzymał pomoc – dodaje Dyrektor ds. Medycznych Jarosław Iwaszkiewicz.

Ginekologia, położnictwo i pediatria bez zmian?

Mimo, że walka z SARS-CoV-2 jest dzisiaj na ustach całego świata, życie toczy się dalej. Konieczna jest troska o siebie i swoich bliskich. Z pracy szpitala wyłączone są interna i chirurgia, jednak cały czas gotowe na przyjęcie pacjentów są oddziały ginekologiczno-położniczy i pediatryczny. To właśnie te dwa oddziały w ostatnich miesiącach przeszły największe zmiany w zakresie kadrowym i sprzętowym. Od marca działa poradnia ginekologiczna, wyposażona w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, pozwalający na przeprowadzanie badań prenatalnych. Działa szkoła rodzenia i funkcjonują porody rodzinne.
Z kolei oddział pediatryczny, przy którym działa przychodnia dla dzieci, uruchomił poradnictwo w zakresie odżywiania najmłodszych, także w zakresie rozszerzania diety niemowląt oraz zaburzeń odżywiania u dzieci starszych.
Oddział pediatryczny funkcjonuje nieprzerwanie, a nowy personel medyczny z dużą otwartością i zrozumieniem podchodzi do potrzeb dzieci i ich opiekunów.

Pragnę uspokoić wszystkich rodziców – wizyty w szpitalu z dziećmi są w pełni bezpieczne. Dbamy o wysokie standardy, bo wiemy, jak ważne jest zdrowie najmłodszych – mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, Magdalena Puziewicz-Karpiak – Trzeba też podkreślić, że dzieci podczas hospitalizacji przez całą dobę mogą przebywać ze swoimi opiekunami.

Nowa kadra, nowy sprzęt oraz wysokie standardy – to wszystko składa się na odnowę ostrzeszowskiego szpitala. Wdrożone zmiany to zaledwie początek procesu przemian, bowiem zarząd szpitala stale pracuje nad kolejnymi. W następnych miesiącach pojawią się planowane dostawy sprzętu, który wesprzeć ma mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego w dbaniu o ich życie i zdrowie. OCZ

Ogłoszenia
Wawrzyniak