Pięciu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie współtworzyć będzie wielkopolski moduł skierowany do walki z potężnymi pożarami, które pustoszą Grecję. Ostrzeszowscy strażacy zabierają z sobą średni pojazd marki man.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W odpowiedzi na prośbę premiera Grecji szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki polecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej przygotowanie grupy strażaków, którzy mają wesprzeć greckich partnerów.

Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej, tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie Radosław Gatkowski. – W skład wielkopolskiego modułu GFFFV wchodzi 65 strażaków i 21 pojazdów, w tym pojazdy gaśnicze, wężowe, pompy dużej wydajności, quady, zaplecze logistyczne oraz sprzęt łączności.

Na misję do Grecji został skierowany między innymi: 5-osobowy zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostrzeszowie ze średnim pojazdem GBA – Rt 2,5/16 MAN, którego dowódcą jest asp. Adrian Kwikert.

W skład zastępu wchodzą także: asp. Artur Zakręt, mł. asp. Konrad Mak, st.ogn. Jarosław Szala i sekc. Mateusz Lis. Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu sytuacja. W lipcu 2018 roku również pięciu ostrzeszowskich strażaków uczestniczyło w zmaganiach z pożarami lasów na terenie Szwecji. Ich profesjonalna i zaangażowana postawa spotkała się wówczas z wielkim podziwem i uznaniem.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski