Ostrzeszowianin Tomasz Przybylski zawalczy na największej gali kickboxingu w Polsce, HFO 11, która jest zaplanowana na 5 lutego w Warszawie. Będzie to druga walka zawodnika Kick-Boxing Club Poprava w organizacji. Jego rywalem będzie Maciej Karpiński.
Tomasz Przybylski (4-2, 1 KO) to podopieczny Radosława Radomskiego z Kick-Boxing Club Poprava. Zawodnik wywodzi się z formuły full-contact, w której był etatowym reprezentantem Polski. Ostrzeszowianin zadebiutował w HFO na gali HFO 10: Solpark II. W pojedynku otwierającym kartę główną kleszczowskiego wydarzenia pokonał jednogłośną decyzją sędziów Emila Chorążewicza z warszawskiego Knockout Gym. W dotychczasowej karierze zawodowej trzykrotnie walczył w formule K-1 i tyle samo razy wychodził do ringu rywalizować w formule full-contact. Nienaganny boks oraz wysokie kopnięcia to największe atuty utytułowanego na ringach amatorskich fightera.

Podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław, Maciej Karpiński (2-0) przebojem wdarł się do zawodowego kickboxingu w 2021 roku. Pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej zawodnik najpierw pokonał Emila Chorążewicza na HFO: Bank w Warszawie, a niecałe dwa miesiące później zanotował wygraną nad doświadczonym Patrykiem Małeckim. Jesienią reprezentant Dolnego Śląska przystopował z intensywnością walk zawodowych, skupiając się na rywalizacji amatorskiej. Karpiński brał udział w konsultacjach kadry PZMT, oraz w mistrzostwach Polski oriental rules w Siedlcach. Żywiołem Maćka jest jednak ring zawodowy, na którym będzie bronił nieskazitelnego rekordu w styczniowej walce.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Nadszedł czas, by w jednej z najmocniej obsadzonych dywizji zaczął wyłaniać tego najlepszego. Zarówno Tomek jak i Maciej fenomenalnie zaprezentowali się w swoich debiutach. Ich style kompletnie kontrastują wobec siebie i dzięki temu mamy kolejną walkę, w której każdy scenariusz jest możliwy. Przybylski doskonale boksuje, a Karpiński jest wirtuozem kopnięć i kolan. To typowa walka 50/50, a zwycięzca zapewni sobie miejsce w turnieju o pas mistrza HFO. W tej walce będzie dwóch zwycięzców. Jeden w ringu, a drugim będą fani, którym obaj zaserwują kickboxerską ucztę – skomentował to zestawienie współwłaściciel HFO, Łukasz Czarnowski.

Gala HFO 11 odbędzie się 5 lutego w Kompleksie Sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20 w Warszawie. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

 

HFO 11:

Walka wieczoru:

+95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs TBA

 

Karta główna:

85 kg: Jacek Gać (Uniq Fight Club) vs TBA

77 kg: Tomasz Przybylski (Kick-Boxing Club Poprava) vs Tomasz Przybylski (KO Gym Wrocław)

57 kg: Ewa Pietrzykowska (Palestra Warszawa) vs TBA

Ogłoszenia