Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie znalazło sposób, by dotrzeć do odbiorców swoich zbiorów. To oczywiście Internet i media społecznościowe, gdzie podziwiać można wystawę pt. „Ostrzeszów w malarstwie i grafice”. Do zapoznania się z eksponatami zachęca kierownik Muzeum Mirosława Rzepecka.

Część obrazów była eksponowana we wcześniejszych latach. Większość tych dzieł to obrazy, które zostały przekazane do naszego muzeum w formie darów przez artystów bądź przez ludzi, u których znalazły się w bardzo różny sposób. Akwarele, pastele, obrazy olejne, mamy tutaj wielość technik. Są rysunki ołówkiem, jest drzeworyt, jest linoryt i jedna praca wykonana w technice intarsji. O autorach i ich dziełach opowiadamy na muzealnym profilu na Facebooku, a mam nadzieję, że wkrótce państwo będą mogli to co pokazujemy w mediach społecznościowych zobaczyć na żywo.

Wystawa to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć jak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci artyści widzieli Ostrzeszów, a przy okazji jak miasto się zmieniało. Prezentowanych jest około 600 obrazów powstałych od 1932 do 2020 roku.

 

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski