„Ostrzeszów na wynos” – to platforma, która ma być lokalnym odpowiednikiem Pyszne.pl, czyli portalu do zamawiania jedzenia online. Skupiać ma ostrzeszowskich restauratorów, którzy przez pandemię i wprowadzone przez rząd ograniczenia stoją na skraju bankructwa. Pomysł na jej uruchomienie przedstawił lokalnym przedsiębiorcom poseł Andrzej Grzyb. 

Ogłoszenia
Instal Grunt

Platforma, która uruchomiona została przez jedną z fundacji pomóc ma restauratorom, w tym przypadku, z powiatu ostrzeszowskiego dotrzeć do potencjalnych klientów. Działać ma na zbliżonych zasadach co ogólnopolski portal Pyszne.pl, z jedną istotną zmianą. Nie będzie pobierać od restauracji prowizji od sprzedanego posiłku. – Inspiracją do rozpoczęcia rozmów był fakt, że Pyszne.pl proponuje taką usługę, ale kasuje prawie 30% od wartości dań – mówi poseł Andrzej Grzyb.-  To praktycznie rzecz biorąc zabiera cały zysk. Jako fundacja przygotowali takie rozwiązanie, w postaci platformy, którą chcą dać gratis dla tych, którzy chcieliby włączyć się w takie przedsięwzięcie. Oczywiście to wymaga pewnej organizacji. Zakusy są takie, aby w projekt włączyły się nie tylko firmy gastronomiczne, ale również samorządy.

To właśnie samorządy sfinansować mają przystosowanie portalu do funkcjonowania w konkretnym mieście. Koszt to około 1500 zł netto. – Odbyłem taką rozmowę ze starostą ostrzeszowskim, czy zechciałby ewentualnie sfinansować taką stronę. Trzeba jeszcze rozpropagować tę platformę, bo przecież sami klienci tego nie znajdą – podkreśla polityk. – Osoby zainteresowane, czy firmy zainteresowane otrzymałby dostęp do tej platformy na podstawie pewnego wzorca. Jedna z osób, może to być przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych, miałby tylko zaakceptować czy ta osoba, firma, która się zgłosiła, prowadzi działalność gastronomiczną.

Platforma – z informacji przekazanych przez Grzyba – działa już w Poznaniu i Gorzowie Wlkp., przymiarki do jej uruchomienia są również w Krotoszynie i Kaliszu. – Powiat ostrzeszowski byłby trzecią taką platformą – przyznaje i dodaje. – Fundacja ponosi koszty działania tej platformy, modyfikacji, jej działania i utrzymania. Naszym zadaniem byłoby zgromadzić ludzi, którzy byliby zainteresowani i wypromować stronę. RED

fot. freepik.com

Ogłoszenia
J3M