Jednym z przedmiotów licytowanych podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrzeszowie będzie niezwykły obraz stworzony przez mieszkańców miasta. To efekt akcji przeprowadzonej na ostrzeszowskim rynku przez Mikołaja Pinkiewicza.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Młody mieszkaniec miasta rozstawił sztalugę z płótnem i zapraszał przechodniów do malowania na nim serduszek.

Byłem zaskoczony, bo ostrzeszowianie popisali się frekwencją – nie krył. – Mamy kolorowe serduszka, nie tylko czerwone, ale też zielone, niebieskie, czarne i jakiekolwiek można sobie tylko wyobrazić. Bardzo się cieszę, że nie tylko dzieci malowały te serduszka, ale również dorośli. Podchodzili z uśmiechem na twarzy. Jestem zadowolony z akcji, którą zrobiliśmy i mam nadzieję, że co roku będziemy mogli ją powtarzać.

Jak się okazało, inspiracją stał się dla Mikołaja sukces Szymona Chwalisza.

Skoro pan Szymon Chwalisz jest tak utalentowany, to pewnie ostrzeszowianie również są utalentowani – stwierdził pomysłodawca przedsięwzięcia. – Każdy potrafi namalować serduszko, więc postanowiłem kupić pędzle, farby, płótno i zrobimy fajne arcydzieło i fajną akcję.

Do czasu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc 28 stycznia powstałe w ten sposób obrazy podziwiać można w siedzibie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Do czasu licytacji każdy może przyjść go zobaczyć, zrobić zdjęcie, a potem podczas finału WOŚP będziemy licytować ten obraz – dodaje M. Pinkiewicz.

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić państwa do udziału w licytacji. Z pewnością warto zostać właścicielem tak niepowtarzalnego dzieła, mając jednocześnie świadomość niesienia pomocy ludziom w potrzebie. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M