47 pierwszaków, nowa dyrektor szkoły Beata Binkowska, nowa kierownik  w świetlicy Natalia Jańczak – nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się także w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie. – Rozpoczęcie nowego roku szkolnego oznacza, że już za 10 miesięcy rozpoczną się kolejne wakacje – pocieszał uczniów burmistrz Henryk Zieliński, życząc jednocześnie wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym naukę samych sukcesów.  

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Życzenia dobrego roku szkolnego złożyła uczniom, rodzicom i nauczycielom także Katarzyna Sójka, minister zdrowia i Maciej Mydlak z rady rodziców; obecny na uroczystości był również ks. kan. Krzysztof Ordziniak, dziekan dekanatu mikstackiego.

Dzieciom, które w tym roku rozpoczynają naukę szkolną często towarzyszyli mama albo tata. Wielu rodziców stanęło także obok uczniów, którym burmistrz Henryk Zieliński wręczał dyplomy gratulacyjne z okazji otrzymania Stypendium im. Ewarysta Estkowskiego za wyniki w nauce za rok 2022/2023.

Od 1 września 2023 r. mikstacką podstawówką zarządza Beata Binkowska, która wygrała konkurs na nowego dyrektora szkoły. – Tę szkołę znam i doskonale pamiętam jako uczennica. Dla mnie jako nowego dyrektora tej szkoły najważniejsze będzie zdobycie Waszego zaufania, zapewnienia Wam poczucia bezpieczeństwa i stworzenie takich warunków nauki w szkole, abyście byli jak najbardziej usatysfakcjonowaniu – mówiła do uczniów nowa dyrektor szkoły, która przyznała, że liczy także na wsparcie koleżanek i kolegów nauczycieli, władz samorządowych i księdza proboszcza.

Przedstawiciel rady rodziców Maciej Mydlak sympatycznie powitał w szkole dyrektor Beatę Binkowską oraz Natalię Jańczak bukietami kwiatów, życząc im wielu sukcesów i satysfakcji w nowej pracy. PK

Ogłoszenia
J3M