Nowe władze dzielnicy nr 4 w Ostrzeszowie wybrane. Decyzją mieszkańców funkcję przewodniczącego powierzono Łukaszowi Małolepszemu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przypomnijmy, pomimo wielu wątpliwości i kontrowersji w listopadzie ubiegłego roku zapadła decyzja o zmniejszeniu liczby dzielnic Ostrzeszowa z sześciu do czterech. W przypadku dzielnic nr 2 i nr 3 nie zaszły żadne zmiany. Z pozostałych czterech dzielnic, za sprawą połączenia nr 1 z nr 6 oraz nr 4 z nr 5, powstały dwie. Dzięki temu – jak argumentowano – miasto podzielone zostało na cztery części o podobnej liczbie mieszkańców, co dodatkowo uporządkowało mapę wyborczą. Do tej pory jeden z okręgów głosowania obszarem obejmował dwie dzielnice, drugi natomiast aż cztery.

Zmiany pociągnęły za sobą konieczność wyłonienia nowych przedstawicieli władz dzielnicy. Pierwsze spotkanie sprawozdawczo-wyborcze dzielnicy nr 4 odbyło się 27 stycznia. – Mieszkańcy wysłuchali sprawozdań dotychczasowych przewodniczących: Jana Góry i Mieczysława Mądrego z prac w minionej kadencji, a następnie w wyniku głosowania wybrano nowe władze dzielnicy – poinformował burmistrz Patryk Jędrowiak.

Zgodnie z decyzją mieszkańców przewodniczącym dzielnicy został Łukasz Małolepszy, a w skład zarządu weszli: Karol Ciachera, Krzysztof Tobjański, Grzegorz Dybalski i Marcin Ambroziak. Na członków rady powołano z kolei: Aleksandra Józefiaka, Mieczysława Mądrego, Jakuba Kolarskiego, Piotra Bacika, Krzysztofa Krawca, Jacka Otwiaskę, Ireneusza Wołocha, Roberta Kinastowskiego, Zbigniewa Jarczaka i Marka Czwordona.

W najbliższym czasie w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbędą się kolejne zebrania. Mieszkańcy dzielnicy nr 1 spotkają się w piątek 28 styczna (godz. 17.30). 1 lutego swoje władze wybiorą przedstawiciele dzielnicy nr 2, a dwa dni później – 3 lutego – mieszkańcy dzielnicy nr 3.  RED

fot. UMiG Ostrzeszów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski