Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie przekazało smutną wiadomość. 13 kwietnia, po długiej chorobie, zmarła Maria Gorzelanna, wieloletnia radna Rady Powiatu. Miała 71 lat. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Maria Gorzelanna z samorządem związana była już od 1990 roku, kiedy to na 4 lata objęła funkcję sekretarza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. W 1998 roku aż do 2018 roku sprawowała mandat radnej Rady Powiatu, będąc wiceprzewodniczącą II kadencji, a także przewodniczącą Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu V kadencji.

Od 2015 roku spełniała się jako prezes stowarzyszenia Klubu Seniora „Pelikan” w Grabowie nad Prosną, a przez ostatnie trzy lata była członkiem Zespołu Doradczego Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną.

Mimo ciężkiej choroby nie zrezygnowała z działalności społecznej. Walczyła o powrót do zdrowia mieszkanki jednej z podgrabowskich wsi, organizując zbiórkę pieniędzy na leczenie kobiety.

Zmarła 13 kwietnia po ciężkiej chorobie. Pogrzeb śp. Marii Gorzelannej odbędzie się w piątek, 16 kwietnia. Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 12:00 w kościele klasztornym w Grabowie nad Prosną. Pół godziny wcześniej odbędzie się nabożeństwo różańcowe. RED

fot. www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia