Kremy nawilżające to kosmetyki, które sprawdzą się dla każdego rodzaju skóry. Stanowią one podstawę pielęgnacji, a także jej cenne uzupełnienie podczas terapii z wykorzystaniem kwasów, czy retinolu. W poniższym wpisie podpowiemy, w jaki sposób dobrać krem nawilżający do naszych indywidualnych potrzeb oraz rodzaju cery.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Kremy nawilżające to kosmetyki, które sprawdzą się dla każdego rodzaju skóry. Stanowią one podstawę pielęgnacji, a także jej cenne uzupełnienie podczas terapii z wykorzystaniem kwasów, czy retinolu. W poniższym wpisie podpowiemy, w jaki sposób dobrać krem nawilżający do naszych indywidualnych potrzeb oraz rodzaju cery.

Czy każda skóra potrzebuje nawilżenia?

Zachowanie właściwego poziomu nawodnienia to jedna z kluczowych potrzeb naszej skóry. Jeśli odpowiednio ją zaspokoimy, pijąc wskazaną ilość płynów oraz stosując dopasowaną do potrzeb naszej cery pielęgnację, możemy być pewni, że skóra będzie w dobrej kondycji.

Często spotykanym mitem jest założenie, że krem nawadniający do twarzy potrzebny będzie jedynie osobom posiadającym skórę suchą. Nie jest to prawda, ponieważ każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniego nawilżenia.

Tego rodzaju produkty powinny znaleźć się w kosmetyczkach zarówno posiadaczy skóry suchej, normalnej, mieszanej jak i tłustej. Kluczową kwestią jest właściwe dobranie kremu. Zupełnie inny kosmetyk polecany będzie dla skóry łojotokowej, niż dla kogoś kto na co dzień zmaga się z intensywnym przesuszeniem.

Mimo iż działanie kremu będzie identyczne, jego formuła i konsystencja będą inne. Właściwie dobrane kremy nawadniające nie wykażą działania komedogennego oraz nie nasilają łojotoku w przypadku cer skłonnych do nadmiernego przetłuszczania. Zapewnią natomiast prawidłowe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej oraz przygotują cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy, to nie tylko pożądany etap w pielęgnacji, ale również konieczność w trakcie terapii przeciwtrądzikowych, licznych schorzeniach dermatologicznych, czy zabiegach z wykorzystaniem silnych kwasów i retinoli.

Jeśli skóra nie będzie właściwie nawodniona, procesy regeneracji nie zajdą w niej w sposób prawidłowy. Dlatego tak ważne jest dobranie właściwego produktu, który odpowie na indywidualne potrzeby naszej cery.

Na jakie składniki warto zwrócić uwagę wybierając krem nawilżający?

Wybierając krem nawilżający, warto zwrócić uwagę na skład oraz na zalecenia producenta kosmetyku. Produkt musi być odpowiedni do naszego rodzaju cery oraz jej potrzeb. Poniżej znajdziecie listę najczęściej stosowanych substancji nawilżających, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • kwas hialuronowy
  • NMF
  • gliceryna
  • ceramidy
  • mocznik
  • skwalan
  • kolagen
  • propanediol
  • kwas mlekowy
  • trehaloza

Pamiętajmy jednak, że na działanie produktu kosmetycznego wpływają nie tylko zawarte w nim pojedyncze składniki, ale cała jego formulacja. Dlatego podczas wyboru kremu zapoznajmy się dokładnie z jego opisem, a w razie wątpliwości poprośmy o pomoc kosmetologa.

W jaki sposób dobrać krem nawilżający do rodzaju cery?

Dobór właściwego produktu nawilżającego stanowi podstawę udanej pielęgnacji. Na to, jaki dokładnie krem powinniśmy zastosować, ma wpływ wiele czynników.

Podstawowym z nich jest rodzaj naszej cery. W przypadku skóry suchej i bardzo suchej pożądane będą formuły o bardzo bogatych, okluzyjnych konsystencjach, które w połączeniu z wysoką zawartością substancji nawilżających i natłuszczających pomogą zregenerować skórę.

Tego rodzaju produkty nie sprawdzą się jednak w przypadku skór mieszanych i tłustych, które potrzebują lekkich, nieobciążających cery formuł.

Wyjątek stanowią osoby posiadające cerę mieszaną, czy tłustą, które przechodzą leczenie trądziku z wykorzystaniem kwasów, antybiotyków czy retinoli. Szczególnie jeśli stosują one doustne leczenie izotretinoiną, powinny wprowadzić do pielęgnacji bogatsze produkty.

Leczenie przeciwtrądzikowe może bowiem silnie przesuszać skórę, doprowadzając do podrażnień i zaburzeń funkcjonowania bariery hydrolipidowej.

Krem o bogatej konsystencji sprawdzi się także w przypadku regeneracji skóry po agresywnych zabiegach kosmetologicznych, czy medycyny estetycznej, kiedy należy wspomóc procesy regeneracji i gojenia.

Jeśli aktualnie poszukujecie kosmetyku nawilżającego, koniecznie sprawdźcie, jaki krem nawadniający w sklepie topestetic najczęściej polecają doświadczeni kosmetolodzy.

Na stronie topestetic.pl znajdziecie nie tylko propozycje kosmetyków uznanych, światowych marek, ale również bezpłatnie skorzystacie z pomocy specjalistów, którzy z przyjemnością pomogą Wam ułożyć pielęgnację dobraną do indywidualnych potrzeb Waszej skóry.

Krem nawilżający to kosmetyk niezbędny w codziennej pielęgnacji, ponieważ każdy rodzaj cery potrzebuje nawodnienia. Zadbana skóra, której bariera hydrolipidowa funkcjonuje w sposób prawidłowy, będzie wyglądać świeżo i promiennie. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli nam właściwie przygotować cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski