Sąd dla nieletnich zdecyduje o losie dwóch młodych mieszkańców gminy Grabów nad Prosną, którzy chcąc uniknąć kontroli drogowej uciekali motorowerem przed oznakowanym radiowozem.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do pościgu doszło w sobotę 10 lipca. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy pełniąc służbę w Niedźwiedziu zauważyli dwie osoby poruszające się motorowerami, które na widok oznakowanego radiowozu natychmiast zawróciły.

– Motorowerzyści poruszali się zarówno drogami publicznymi, jak i duktami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie, gdy policjanci zrównali się z nimi, funkcjonariuszka przez okno radiowozu podała im sygnał do zatrzymania się, który zlekceważyli kontynuując jazdę – relacjonuje przebieg wydarzeń asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Podczas ucieczki spowodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znajdując się na drogach podporządkowanych, zbliżając się do skrzyżowania, nie zachowywali żadnych środków ostrożności, poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi, czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny.

Uciekinierów zatrzymano w miejscowości Marydół, okazali się nimi:15 i 16-letni mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną kierujący motorowerami marki Margutti oraz Honda. – Z uwagi na fakt, iż zatrzymane osoby to osoby nieletnie na miejsce wezwano rodziców, w obecności których poddano ich badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,00 mg/l w obydwóch przypadkach – przekazała policjantka.

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że oboje nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami, którymi się poruszali. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski