Zmieniły się miejsca rozegrania meczów przez biało-czerwonych, ale nie zmieniły się nadzieje i szanse na dobry wynik w grupie E. Celem minimum na Euro 2020 jest wyjście z grupy i to powinno się udać

Kibice reprezentacji Polski są wygłodniali sukcesów. Na Euro 2016 Polska odpadła dopiero po rzutach karnych w ćwierćfinale z Portugalią. Apetyt się zwiększył, ale rozczarowanie po MŚ 2018 było duże. Zmiana selekcjoner i wygrane eliminacje Euro 2020 nie zmieniła nastrojów, które były kiepskie. Liga Narodów pokazała miejsce biało-czerwonych w szeregu. Tegoroczna zmiana selekcjonera i powierzenie tej roli zagranicznemu trenerowi sprawiło, że wśród kibiców da się odczuć większe nadzieje związane z Euro 2020.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

El. MŚ 2022 iskierką nadziei

Nadzieje te nie zostały rozchwiane po „takich sobie” meczach i wynikach w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022. W marcu Polska zdobyła cztery punkty grając z Węgrami, Andorą i Anglią. Mogło być lepiej, ale i mogło być gorzej. Kibice widzieli jednak nowy pomysł na grę drużyny narodowej, nowe ustawienie i odwagę trenera, który nie boi się stawiać na mniej doświadczonych piłkarzy i nie ma problemu z przyznaniem się do winy. Atutami Polski ma być czas i zgranie, które na Euro 2020 ma być lepsze.

Inne stadiony, inna baza

Przeszkodą nie powinien też być lekki chaos organizacyjny, bo pod koniec kwietnia okazało się, że Polska nie zagra ani w Bilbao z Hiszpanią, ani ze Słowacją i Szwecją w Dublinie. A irlandzka baza nad morze również straciła sens. Wszystko wskazuje na to, że Polska podczas Euro 2020 będzie spała i trenowała… nad polskim Bałtykiem i stamtąd wyruszy na mecze grupy E. Polska federacja powinna jednak zadbać o komfort pracy reprezentacji, więc o przygotowanie do turnieju powinniśmy być spokojnie.

Ze Słowacją o awans?

A jeśli chodzi o sam turniej i mecze grupowe, to nie ma co ukrywać, że kluczowy będzie już pierwszy ze Słowacją. Nie dość, że to rywal najniżej notowany w grupie, słabszy od Polski, to w dodatku zwycięstwo w tym meczu sprawi, że jedną nogą Polska będzie w fazie pucharowej mistrzostw. Dlatego, że z każdej grupy bezpośredni awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny, a zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem i dorobkiem również będą grali w 1/8 Euro 2020. Cztery punkty na niemal na 100% powinny dać awans z grupy, a Polskę stać na wygraną ze Słowacją i remis ze Szwecją. Bukmacherzy przewidują właśnie, że biało-czerwoni zajmą drugie miejsce w grupie E. Czy tak będzie przekonamy się już w czerwcu. Zostało mniej niż 50 dni!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski