Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie poszukuje wolontariuszy. W zamian za tego rodzaju wsparcie oferuje szereg korzyści, w tym zdobywanie cennej wiedzy, przydatnych umiejętności i doświadczenia. Pierwsze spotkanie z zainteresowanymi osobami już w niedzielę, 16 czerwca.

Ogłoszenia
Instal Grunt

To oczywiście wymarzona wręcz propozycja dla pasjonatów historii regionu, ale zgłosić może się każdy, kto chciałby zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności.

My ze swojej strony oferujemy naukę digitalizacji archiwów, organizacji wydarzeń o tematyce historycznej i nie tylko, prowadzenia social mediów oraz darmowe wejściówki na liczne wydarzenia kulturalne oraz do kina „Piast” – mówi Magdalena Gałęcka z Muzeum Regionalnego. – Zadaniem wolontariusza byłoby wspomaganie nas w pracy digitalistycznej, czyli w tworzeniu cyfrowych wersji eksponatów i dokumentów historycznych, prowadzenie social mediów, pomoc przy organizacji wydarzeń o tematyce historycznej i nie tylko oraz tworzenie podcastów, które umieszczalibyśmy na Spotify. To byłyby spotkania ze świadkami historii.

Wszystkich, których zainteresowała ta propozycja, zapraszamy do ostrzeszowskiego ratusza w niedzielę (16 czerwca) o godzinie 10.00. Wówczas będzie można zapoznać się z bliższymi szczegółami współpracy. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M