Połącz się z nami

Aktualności

Młodzi lekkoatleci Orkana z życiową formą na Halowych Mistrzostwach Polski

Opublikowano

w dniu

W dniach 14–16 lutego we Wrocławiu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w kategoriach U18 i U20. Ośmioosobowa reprezentacja klubu Orkan spisała się znakomicie – wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe, a niektóre wyniki zapiszą się w historii klubu.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Weronika Stasierska, która w pięcioboju U18 zajęła wysokie 6. miejsce, zdobywając 3245 punktów – to nowy rekord klubu. Jej rezultaty w poszczególnych konkurencjach to: 60 m przez płotki – 9.32, skok wzwyż – 1,52 m, pchnięcie kulą – 10,16 m, skok w dal – 5,29 m, bieg na 800 m – 2:39.12.

Bardzo dobry występ zanotował również Wojtek Garncarek, który w trójskoku U18 wyrównał swój rekord życiowy (13,62 m) i uplasował się na 11. miejscu – to jego najlepszy wynik w historii startów w barwach Orkana.

Prawdziwą niespodziankę sprawiła sztafeta 4×400 m mix w składzie: Szymon Smardz, Ewa Więcek, Wiktor Nolbert i Matylda Młot. Mimo najmniej korzystnych wyników indywidualnych drużyna zajęła 12. miejsce w stawce 20 zespołów, osiągając doskonały czas 3:49.24 – to również nowy rekord klubu. Warto podkreślić, że dla całej czwórki był to debiut na mistrzostwach Polski.

Reklama
J3M

Świetne rezultaty indywidualne uzyskały także Ewa Więcek (300 m – 42.37) oraz Lidia Michalak (1000 m – 3:19.55). Ich czasy dają realne nadzieje na udział w letnich mistrzostwach Polski na otwartym stadionie.

Młodzi zawodnicy Orkana udowodnili, że są w doskonałej formie, a ich wyniki pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. RED

Reklama
w tekst2
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =

Popularne tematy