Prace konserwatorsko-restauratorskie w kościele parafialnym w Mikstacie wykona ostrowska firma Pracownia Art-Kons. Samorząd mikstacki pozyskał na ich realizację dotację w wysokości 293 172,57 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Prace rozpoczną się w kwietniu, a inwestorem jest Parafia pw. Świętej Trójcy w Mikstacie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

To już drugi projekt służący ratowaniu zabytkowej substancji, którego beneficjentem jest rzymskokatolicka Parafia pw. Świętej Trójcy w Mikstacie, a większość kosztów zostanie pokryta z dotacji rządowej, którą pozyskało Miasto i Gmina Mikstat. Aktualnie trwają prace renowacyjne na zabytkowej plebanii, gdzie konieczne było wzmocnienie fundamentów i remont dachu.

Natomiast w kwietniu do kościoła wejdą konserwatorzy, którzy postarają się przywrócić dawny blask zabytkowym elementom wnętrza świątyni. Umowę w tej sprawie podpisali w środę, 27 marca na plebanii u księdza proboszcza, w obecności przedstawicieli samorządu: Henryka Zielińskiego – burmistrz Mikstatu oraz Marii Piszczałki i Tomasza Maciejewskiego z UMiG Mikstat, ks. kan. Krzysztof Ordziniak – jako inwestor i Monika Rzegocińska-Wiącek – reprezentująca firmę Pracownia Art-Kons. Umowa na realizacje zadania pn. „Prace konserwatorsko-restauratorskie we wnętrzu kościoła pw. Świętej Trójcy w Mikstacie” opiewa na kwotę 299 156,68 zł, z czego 293 172,57 pokryje dotacja z RPOZ, natomiast resztę pokryje z własnych środków inwestor, czyli parafia. PK

Ogłoszenia
J3M