Ławki dzisiaj jeszcze puste, ale już jutro uczniowie wracają z wakacji. Mikstackie placówki oświatowe są gotowe do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

W przeddzień rozpoczęcia zajęć szkolnych w sezonie 2022/2023 Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu odwiedził Szkołę Podstawową  im. L. Wawrzyńskiej w Biskupicach Zabarycznych.  W wakacje w placówce zostały wykonane niezbędne remonty, naprawy i modernizacje w kilku salach oraz czyszczenie i konserwacja boiska sportowego ze sztuczna nawierzchnią. Po odnowionych salach oprowadzał burmistrza Rafał Kałążny, dyrektor szkoły. Podczas wizyty rozmawiano także o położeniu progu zwalniającego ruch pojazdów na jezdni w pobliżu wejścia do starego budynku szkoły, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i ich opiekunom.

W czwartek 1 września szkoły otwierają swoje podwoje, nauczyciele przedstawia plan lekcji na pierwszy semestr a uczniowie, którzy na świadectwie za rok szkolny 2021/2022 mieli wysoką średnią ocen odbiorą dyplom zdobycia Stypendium im. Ewarysta Estkowskiego. PK

Ogłoszenia
J3M