Miejska Orkiestra Dęta w Ostrzeszowie ma nowego dyrygenta. Pawła Kossoka, który kierował nią w ostatnich latach, zastąpił Włodzimierz Smolarek z Łodzi. Ostrzeszowscy muzycy pod jego batutą dali już kilka koncertów.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Rezygnacja P. Kossoka była dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Wszak to on prowadził orkiestrę podczas koncertów, które po brzegi wypełniały publicznością salę widowiskową Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Zresztą gdziekolwiek muzycy się pojawiali, zawsze mogli liczyć na bardzo ciepłe przyjęcie. Przed nowym dyrygentem zatem niełatwe zadanie, poprzeczka zawieszona jest wysoko. Na szczęście władzom orkiestry udało się namówić do współpracy znakomitego i doświadczonego fachowca. Swoją muzyczną edukację rozpoczynał jako dziecko w amatorskiej orkiestrze strażackiej w rodzinnych Kwiatkowicach. Później było wojskowe liceum muzyczne i występy z zespołami związanymi z armią, a także studia na akademiach muzycznych w Łodzi i Poznaniu. Aktualnie prowadzi trzy amatorskie orkiestry dęte, oprócz ostrzeszowskiej, dwie na terenie województwa łódzkiego (Spycimierz koło Uniejowa i Kamieńsk).

Znalazłem się tutaj przy udziale mojej siostry, która kilka razy prowadziła z tą orkiestrą warsztaty – wyznał w rozmowie z nami. – Nie zastanawiałem się długo, ponieważ słyszałem jak najlepsze opinie o tej orkiestrze, o umiejętnościach muzyków i podszedłem do tego od strony profesjonalnej. Chciałbym zbudować jak najwyższy poziom muzyczny, przygotować trochę ciekawego repertuaru.

Data pierwszego w naszym mieście koncertu pod batutą W. Smolarka nie jest jeszcze znana, ale z pewnością jest na co czekać. Dodajmy, że to nie jedyna zmiana w Miejskiej Orkiestrze Dętej. Kolejnych należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości w składzie jej zarządu. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M