Do sieci przenosi się kolejne sztandarowe wydarzenie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, a mianowicie Dni Kultury Szkolnej. Aktualnie przyjmowane się zgłoszenia do udziału w dwóch konkursach – recytatorskim i prezentacji stand-up. Efekty już wkrótce w mediach społecznościowych.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Dni Kultury Szkolnej to przedsięwzięcie mające być dla dzieci i młodzieży okazją do zaprezentowania się szerokiej publiczności, a także impulsem do rozwoju pasji i talentów artystycznych. Pandemiczne obostrzenia nie pozwoliły na zorganizowanie ich w dotychczasowej formie, ale Ostrzeszowskie Centrum Kultury stwierdziło, że nie chce rezygnować z tak wartościowej inicjatywy. Z odsieczą, jak zwykle w ostatnich miesiącach, przyszedł Internet.

– Mamy nadzieję, że media społecznościowe przyczynią się do tego, że popularność Dni Kultury Szkolnej wzrośnie – mówi dyrektor OCK Michał Szmaj. Jeżeli ktoś zobaczy świetny kabaret w wykonaniu swojego rówieśnika albo fantastycznie wyrecytowaną prozę lub wiersz, może to go zmotywuje, by samemu nagrać występ. Będziemy na bieżąco wybrane nagrania publikować w naszych mediach społecznościowych.

Zaproszenia do udziału w konkursach co prawda rozesłano do szkół, ale tym razem to nie one zgłaszają uczestników. To sami uczniowie muszą w pełni samodzielnie podjąć decyzję, a następnie przygotować występ.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową lub do wydarzenia na Facebook’u wyjaśnia Aneta Niesobska z OCK. Tam do pobrania jest regulamin, formularz zgłoszeniowy, w którym jest możliwość wyboru daty prezentacji. Odbywać się one będą w dniach 21 – 30 kwietnia w godzinach 10.00 – 13.00. Każda osoba może wybrać dogodny termin. My ją później zaprosimy do siebie. Nagrania odbywać się będą na naszej scenie.

Co ważne, nagrania wszystkich prezentacji odbywać się będą w siedzibie OCK, a później publikowane w sieci. Do 7 maja jury wyłoni 3 najlepsze nagrania i przyzna wyróżnienia w każdej kategorii artystycznej i wiekowej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że wkrótce mogą pojawić się ogłoszenia dotyczące kolejnych konkursów, na przykład wokalnego, muzycznego czy tanecznego.

Ogłoszenia