Nie ma chyba osoby na świecie, która nie słyszałaby o słynnych klockach LEGO. Ta niepozorna zabawka odmieniła dziecięcy świat, a także zainteresowała wielu dorosłych. LEGO posiada bogatą historię, którą warto poznać, aby w pełni zrozumieć, na czym polega ich fenomen.

Kiedy powstały ponadczasowe klocki LEGO?

Firma, która w przyszłości będzie produkować znane na całym świecie klocki LEGO powstała w czasie wielkiego kryzysu gospodarczego, a dokładniej w 1932 roku. Jej założyciel Ole Kirk Kristiansen był stolarzem, który doskonale orientował się we współczesnej sytuacji w kraju. Początkowo produkował on tanie drewniane zabawki, które były przystępne cenowo, a tym samym szeroko dostępne. Nie oznaczało to jednak, że Ole nie produkował zabawek wysokiej jakości. Najwyższy standard produkcji od początku był główną dewizą firmy. Ponadto założyciel, od zawsze błyskotliwy i pomysłowy, starał się nadążać za nowościami technologicznymi. To wszystko sprawiło, że w niedługim czasie zakład stał się niezwykle popularny.

Ogłoszenia
Jarczak

Kluczowe zmiany w działalności firmy rozpoczęły się w latach 40 XIX wieku, kiedy dostępny staje się plastik. Pierwsze klocki nie posiadają jeszcze charakterystycznych wypustek pozwalających łączyć je ze sobą, jednak już wyglądają imponująco. Kiedy w 1958 roku firma po raz pierwszy wypuszcza znane do dzisiaj klocki, natychmiast stają się one niezwykle popularne. Firma błyskawicznie zgłasza patent na projekt, który jest rozwijany do dzisiaj.

Znaczenie słowa LEGO

Słowo LEGO powstało dzięki połączeniom duńskich słów LEG i GODT, które w wolnym tłumaczeniu oznaczają „baw się dobrze”. Legenda głosi, że nazwa została wyłoniona w konkursie, w którym nagrodą miała być butelka wyśmienitego wina. Najzabawniejszą częścią opowieści, jest informacja o zwycięzcy konkursu. Zgodnie z anegdotą zarówno zdobywca nagrody, jak i organizator był tą samą osobą. Miał to być oczywiście sam założyciel firmy.

Unikalne zestawy dla kolekcjonerów i nie tylko

W ciągu wielu lat działalności firmy produkującej LEGO powstała niezliczona ilość zestawów i elementów. Spora część z nich nawiązuje do popularnych filmów oraz seriali. Dzięki szerokości asortymentu LEGO mogło trafić nie tylko do najmłodszych, ale również do starszych fanów. Niektóre zestawy są wręcz poszukiwane, a ich dostępność ograniczona.

To właśnie dlatego zakupy klocków LEGO najlepiej robić online. Na rozmaitych stronach i aukcjach można znaleźć komplety z naprawdę każdego okresu działalności przedsiębiorstwa. W przypadku unikatów cena będzie oczywiście dość wysoka, jednak na znaczne obniżki można liczyć, kupując zestawy standardowe.

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski