Jest akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego 9 października doszło na drodze krajowej nr 11 w Rogaszycach. Objęto nim 19-letnią mieszkankę Ostrzeszowa, siedzącą feralnego dnia za kierownicą bmw. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– W oparciu o poczynione ustalenia i zgromadzone dowody, w tym opinie biegłych, również z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych prokurator przedstawił 19-latce zarzut dotyczący tego, że w dniu 9 października ubiegłego roku w miejscowości Rogaszyce umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powodując wypadek – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Kierując samochodem osobowy marki bmw, jadąc drogą główna z nadmierną prędkością rzędu 260km/h nie zachowała należytych środków ostrożności, nie upewniła się czy pasażer ma zapięte pasy bezpieczeństwa i nie podjęła właściwej reakcji na brak zapięcia przez niego pasów i nie obserwowała sytuacji drogowej. Utraciła przyczepność z nawierzchnią drogi, zjechała na pobocze, uderzając w skarpę przydrożnego rowu, doprowadzając kolejno do dachowania i wjechania w pole uprawne, a następnie zapalenia samochodu, na skutek czego pasażer dostał obrażeń ciała w postaci rozległego urazu, który w efekcie doprowadził do jego zgonu. Drugi z pasażerów doznał obrażeń ciała, które skutkowały naruszenia czynności narządów jego ciała poniżej siedmiu dni. W ramach tego postępowania, na wniosek prokuratora stosowany był środek w postaci tymczasowego aresztowania. Z analizy materiałów, które zostały zgromadzone w tym postępowaniu nie wynika, aby kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów. Za popełniony czy grozi jej od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia jest aktualnie rozpatrywany przed sąd.

Fot. OSP Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M